• Homeopatie MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

    Homeopatie

  • zdravotnické zařízení MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Homeopatie

Zdravím všechny přátele a příznivce homeopatie. Při pohledu z okna za ranního kuropění místního ptactva - převážně špačků, kteří padají smíchy za zvuků "střelby " z plynových děl ve vinohradech - by člověk mohl odtušit, že je zde konečně slibovaný sychravý podzim. Po poledni, kdy nabude na intenzitě sluneční svit a krátký rukáv obnaží paži, je nabíledni, že i v půlce října tu máme babí léto. V tomto zmatku ani virus netuší, zda má nebo nemá šanci, ale za pokus to stojí. A tak se občas vyskytne teplota, která se žene nahoru ale současně alibisticky třepe človíčka zimou. Co s tím ? Tož pár podzimních rad:

Horečka s třesavkou a zimnicí, která vzniká při prudkých výkyvech teplot bere do zaječích při podání Aconitum 15 CH.

Belladonna 15 CH pomůže, když už teplotou rudne tvář a tělo se výrazně potí . 

Teplotu do 38 st.C si vychutnávejme - odvděčí se nám tvorbou protilátek a prožene vira záškodníka. Připijte si při tom na zdraví lipovým čajem nebo černým bezem. 

Laryngitidu poškádlete Spongií tostou 15 CH, urputný kašel s lechtáním - drážděním v místech pod "ohryzkem" uctěte Coccusem cacti 15 CH.

Když se nemůžete v kašli zastavit, prubněte Antimonum tartaricum nebo Chamomillu. A jestli Vás při tom začne bolet na hrudi, neváhejte sáhnout po Bryonii albě.

Na kýchání je dobrá Sabadilla, pro rýmu s bublinou či šráky u nosu je vhodná PulsatillaDulcamara pomůže nosu ucpanému.

A co s Oscilococcinem ? Vraťte flašky, za získaný peníz kupte to nejlevnější balení a zároveň investujte do 20 mililitrovéj Bralenkovy lahvičky. Do lahvičky nasypte čtvrtinku tubičky Oscilla, zalijte až téměř po vršek vodú, rozpustěte a následně uchopte plastikovú lahvičku a padesátkrát silně obúchajte o stůl. Co z teho ? Dostanete naprosto funkční homeopatický roztok, který Vám vydrží aj celú zimu (zakalený vylijte a udělejte znovu). Kapte 3 kapky 1- 3 x denně dle koncentrace usoplenců kolem Vás. Kdo má chuť, može do teho kápnút aj kapku slivovice na šmak a lepší trvanlivost, eném to prosím Vás nestavjajte k mobilu či mikrovlnce, to byste pak kapkali oslazenú vodu. Tož nedělajte to za ty prachy, když to pomože ... 

A co další fígle? Po měsíci střídajte Echinaceový sirup nebo kapky s Imunoglukanem a od listopadu do března si dopřejte denně 2 kapky Vigantolu nebo ráz za týdeň oblíbeného rybího tuku.

Když posbíráte eště zelené listí břízy, uděláte moc dobře. Když z něho strčíte dvě hrsti do hrotka, přelijete vařící vodú, necháte spařit a počkáte 10 minut, potem naředíte tak, abyste sa neopařili a strčíte do něho před spaním nohy (při večerníčku), tak sa dožijete teho, že sa Vám uvolní ucpaný nos a poteče z něho jak z rýny. 

Mějte sa pěkně a buďte zdraví - ušetříte za očkování. 

Prosinec 2022

 

Zdar děcka,

sú Vánoce, tož sa kaju. Už dlůho sem nepsal. Tož co nového – sú chřipky. Léce to tu jak eroplán a nosy tečů, plíca kašlů a horečka řádí jak třešně v břuchu zapité vodů...

Ale nebojme sa, Belladonna 30 CH, když ste rudí v obličeju jak záře nad Kladnem, Aconitum 5 CH, když sa při tem třepete zimů. Jak nezaberre Belladonna, dajte si Phytolacu decandru. Ti, keří k temu vlhko kašlů, si dajú Ferrum phosphoricum 9 CH 5x2. Keho bolí hlava, aj celý člověk- tož ten nepohrdne Eupathoŕiem 15 CH 5x2.

Sú ale aj připady, kdy si teplota nedá řect a dělá si co chce, dobré je dát studené zábaly do třísel a když to nepomože, tož krátce osprchovat horků vodů – napočítat při tem do dvanácti a fajront.

Děcka, co už máte v kapse občanku a už víte o životě svoje, možete skusit vojenský figl – 1 tabletu Acylpyrina, litr lipového čaju a zalehnůt pod duchnu. Po hodině pokřůpajte jedno živočišné uhlé, zopakujte ze 3 dni a je vylíčené.

A včil pozor, chřipka si može dat 2 dni pauzu a vlétnút na to tak na dva – tři dni znova.Tak žádné diskotéky v poločase, či sa předváďat a dělat ze sebja otužilca v trenkách pod ledem.

 

Je třeba dodat železo  - chce to silné vývary hovězí, slepičí. Kteří nelúbijú maso, tož to vezmů brokoliců, špenátem, ostružinama nebo černým rybízem.

 

Suchý kašelDrosera 30 CH  nebo Cuprum metalicum 30 CH – to když sa najvěc kašle mezi 1. a 3. hodinů v noci . Može byt aj Corralium rubrum 15 CH , Když vás to štěglí pod krkem, tož Coccus cacti 15 CH, jak při tem bolí na hrudi, tož dajte přednost Bryonii 30 CH. Neuděláte chyby se Slézovým čajem.

 

Kašel s hlenama chce Sulfur jodatum 15 CH, Stictu pulmonáriu , Hydrastis canadensis 15 CH

čaj z černého bezu vás vypotí a pomože aj s týmto kašlem, stejně jako majoránkový. Može být aj divizna a plicník  lékařský.

 

Tož tak děcka, mějte sa skrásně, užívajte svátků a do nového roku pevný krok, jiskru v oku a úsměv na rtu. Pro ty, co eště nechoďá, platí to oko a pusa od ucha k uchu.

 

                                               Buďte zdrávi, váš doktor                   Zbyněk

 

 

Zdravotnické zařízení MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Ambulance pro děti a dorost

Moravský Žižkov,
Velké Bílovice a Podivín

  • MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.
  • B.Němcové 622/9, 691 45 Podivín
  • IČ: 27702766
    společnost vedená u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 53200

vytvořil pixelhouse.cz