Září 2021

Zdar děcka,

už zasej strašá, tož sa nedajme zblbnút, jedným uchem tam, druhým ven. Kašle sa jak z kulometa, nekeří z teho aj blijú. Je to tým, že se urodila zadní vodnatá rýma, polykáte ju – hlavně v noci a z teho sa blije. Tož Nux vomica 15 CH nebo Cuprum metalicum 30 CH. K temu Alium cepa 5 CH nebo Dulcamara 15 CH. Kdo to nezvládá a letí to z něho aj tak, dá si Cuprum  a Ipecu 5 CH. Keho bolí při kašlu na hrudi vezme Bryoniu 30 CH. Lechtání pod krkem chce Coccus cacti 15 CH. Vodnatá rýma chce Hnědé kapky. Někdy sa stane, že průdušky pískajů a nemožete sa řadně nadechnút – Blata orientalis 15CH nebo Ammonium carbonicum 15 CH. Koviďáci budů chcet Natrum arsenikosum 30 CH – stavte sa.

Včil sa řešá aj průjmy, nezapomeňte Veratrum album nebo Antimonum crudum či Arsenicum album.

Tož děcka, to je o tem, když sa mosí oheň hasit, ale aby sme mohli v zimě v klidu zasáňkovat, mosíme na to od lesa:

Zaprvé potřebujeme betaglukany- aktivujů požírače bacilú, dobrý je na to Glukánek, kdo ho nechce dá si kvasnic, ale chutné to zrovna néni. Hlíva už takú slávu nenadělá.

Zadruhé mosíme pečovat o svoje střevo-mikróby, co do něho patřá. Ti zežerú co možů a na co přindů a tým pádem tým zlým bacilom co vás chců eném trápit zbydů akorát oči pro pláč, a umírajů na podvýživu. Dobrý je na internetě k dostájí VETOM 4 jednu denně.

Tož ale abysme si ty hodné namnožili, potřebujů něco do začátku – hrubů vlákninu! Tu majů dobrú slunečnice, topinambury, oves, zelené banány – není tým myšlené nezralé žluté. Též je uspokojá 2x ovařené erteple a luštěniny – šak víte, hrach , fazula, čočka. Který je v tem vybíravý a ohrňá nos, nebo sa mu nechce ztrácat čas vařením, tož ten sa musí prásknút přes kapsu a kůpit u firmy ZINZINO preparát Zinobiotic, vypadá to jak múka, ale je to pro pro ty naše věrné mikróby delikatesa. Dávajů se 2 odměrky na deci vody denně.

Zatřetí potřebujeme kyanogeny, železo a jód. Kde sa to vezme? Jezte brokolicu, zelé, růžičkovů kapustu,špenát, řeřichu,kedlubnu, tuřín,jádra jablek,hořké mandle. Dobrý je KELP – výtažek z mořské řasy.

Začtvrté nesmíme dopustit, aby sa ty viry a ostatní lumpi u nás uchytili, a na to slůží D-manóza. Može sa též žvýkat mořská řasa, nebo si dát dlůho-

vařenů mrkvovů polévku. Výborná je kyselina sialová – je v mateřském mlíku – kapnete do oka, do nosa nebo ucha a je postarané. Když ho néni v baráku tož si kupte nosní spej Viral.

Zapáté mosíme zamezit, aby sa na nás ty nezdoby domlůvali. Jak nám na voljně do hlav vtlůkali - bez spojení není velení. Naše partyzánské akce mosí být vedené ke zničení vysílaček bacilů. K temu je dobré jest cosi s vanilků, popíjat svařák s hřebíčkem - možný je aj kompot s hřebíčkem. Ani zázvorem a kardamonem nepohrdnem a z našeho humna nakopat křenu, posklúzat kopr a nezapomenút na česnek – ne ten z Číny, ale ten náš opravdovský z Moravy nebo od čecháčků!

Zašesté je důležitý Selen v dávce 150 ug na den-to sů ty paraořechy a mořské plody jako je tuňák, halibut, krevety a sardinky!!!- děcka moje milované.

Zasedmé vitamím . Ti méně bystří, co sa v Jugošce patlů padesátkama krémama – jak velí reklama a dom dojedů růžoví jak východní Němci od Baltu, mosá pak za těžké prachy doháňat zásoby lososama, sardinkma, žlútkama vajec či hubama. Výhodu majů ti, co sa nehanbili okopávat v trenýrkách vinohrad a od cigána sú včil k nerozeznaňá.

Zaosmé děcka ptajte sa na Omega 3 mastné kyseliny. Dobré je Zinzino olej, polévková lžica denně.

No a zadeváte je to, co furt ríkám – vitamíny - jabka, trnky, hrušky, berte košíky a mažte na hrázku pro šípky, trhajte černů jeřabinu, hroznů je tu taky dost, nemosíte je nechat špačkom.

Tož rozepsal sem sa dneskáj, pravda, ale to proto že vás mám šecky moc rád a chcu abyste sa zbytečně netůlali po ordinacách – né že bych pro vás neměl obrázky! Takový skrblík nésu, ale je lepší, když sa vidíme na dědině, na hodoch, u kolotoča.

Tož sa mějte fajn, mějte sa rádi, nezlobte rodiče a tým co za koronáča nacvičili gaučing s telefónem u ucha a nechců se teho vzdat řeknite, že im vzkazuju – neblbnite, venku je větší sranda.

Váš doktor Zbyněk

Zdravotnické zařízení MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Ambulance pro děti a dorost

Moravský Žižkov,
Velké Bílovice a Podivín

  • MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.
  • B.Němcové 622/9, 691 45 Podivín
  • IČ: 27702766
    společnost vedená u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 53200

vytvořil pixelhouse.cz