Duben 2019

Děcka je jaro,

snáď sme si aj téj zimy užili. „Březen za kamna vlezem“ je za nama a „duben eště tam budem“ neznamená povolení čučet doma s mobilem v ruce. Venku je pěkně, tož hybaj do přírody, roste podběl, česnek medvědí voní v Břeclavi za nemocniců aj v lese na Mikulčicách – dobré je aspoň ráz do týdňa natřít chleba sádlem a naklást na něho listí z česneka. Odhlení a posílí. Čaj z podběla je dobrý na jarní kašel.

Ti šťastní, co jich navštívily plané neštovice a majú to za sebů, možů ostatním doporučit Rhus toxicodendron 15 CH 5x2 a Fenistilové kapky-aby to tak nesvědilo a potírat pupínky tekutým pudrem. Když se to objeví aj v pusi, natřete to genciánků a kdyby teho bylo hodně a vypadali ste jak dalmatíni či Čerokiové na válečnej stezce, dajte si aj Mezereum 5 CH 5x2Jarní únava chce čerstvý vzduch, případně Acidum phosphoricum 15 CH 2-2-0 (na noc si nedávajte, nespali byste).

Blížá sa maturity, keří už stojíte na prahu dospělosti a strach z písemek vám nedá spat ani doháňat v učení, co ste po ty roky zmeškali, místo nahlédáním do učebnic, stážama na diskotékách i iných důležitých akcách (včil je vám jasné, že to byla blbost), dajte si Gelsemium 30 CH denně. Do aromalampy trochu rozmarýnového oleja a nezúfajte, Pán Bůh aj profesóři vijá, že ve vás po ty roky aj něco chytrého ostalo a chce vylézt ven. V deň zkůšek si možete líznůt aj dvoustovku Gelsemia.

Pár z vás už tu bylo se sípavým kašlem, tož eném pro ty, co zapomněli, radím Blatu 15 CHkýchavá rýma chce Sabadilu 15 CH , pálivé očiska Alium cepa 5 CHucpaný nos Dulcamaru 15 CH , zalehnutí v ušách řeší Kalium Muriaticum 15 CH.

 

Šlágrem sezóny je banánová terapia bradavic. Donéslo sa ně to jako babská rada až z Břeclavi. Ustřihne sa banánová šlupka a vnitřní stranů přiloží na bradavicu, přelepí náplasťů a nechá se po celů noc, opakuje sa to aspoň týdeň. Tož prubnite, třeba sa zadaří aj vám.

Užívajte jara. Mějte sa rádi.

Doktor Zbyněk

Zdravotnické zařízení MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Ambulance pro děti a dorost

Moravský Žižkov,
Velké Bílovice a Podivín

  • MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.
  • B.Němcové 622/9, 691 45 Podivín
  • IČ: 27702766
    společnost vedená u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 53200

vytvořil pixelhouse.cz