Únor 2018

Zdar děcka

Vánoce fuč, další před nama, časy sa měňá. Paní doktorka sa přemístila na pár měsíců do špitála, aby to omrkla aj tam, jak sa věci majů. Mám vzkázat, že vás má všecky ráda, ale to neznamená, že sa tam včil všeci pohrnete jak voda o povodni- majú tam málo lůžek a obrázky nerozdávajú.

Zasej došla tetka chřipka a su rád, že ste tak odolní. Všude epidémia, eném u nás vymetené jak o prázdninách. Tož snáď sem to včil nezakřiknul.

Ale šak to znáte-třesavka se zimnicú je Aconitum, na horečky co nic nezebírá dajte Phytolacu decandru 15 CHBelladonnu 30 CH, a tí co to eště nezažili a bolí jich celý člověk, nech si dajů Eupathorium 15 CH s Arniků devítků aj 5x2 denně. Zkušený k temu pokřůpe ze tři dni aj živočišné uhlé – jedno denně a nezapomene na hrnec lipového čaja.

Estli ste si nevšimli, tož lednické rybníky zamrzly a dá sa. Když na to půjdete bez rukavic, tož na druhý den to, co budete mět na rukách není ekzém, ale omrzliny – promažte třezalkovým olejem nebo Indulónů a pocucajte Hypericum 5 CH. Jinak – stará známá věc – omrzlé zábradlí sa neolizuje a po kapsách neštěrkajů lentilky ale Aconitum 15 CH-jak vám bude zima hned si dajte a doma pak horký čaj se zázvorem, skořiců nebo hřebíčkem (svařák sa pije až jak rodiče uznajů).

Jak sa trošku oteplí a vyrašá kočičky, tož sú dvě možnosti: tí, co jich budů řezat na velikonoční žile tak šikovno, že poteče krev sa předzásobijá Staphiságrijů 15 CH co hojí rány řezné a též Arniků 9 CH pro případ, že by sa to večer hodnotilo řemenem na zadek (též rány řezné, ale z iného zdroja původu). Tí druzí, co z teho posla jara budů kýchat, soplit, mnút si rukama očiska (alergie) sa budů dožadovat Sabadilly 15 CH, Alium cepa 5 CH a Euphrasie 9 CH - šak už znáte.

To, co tu píšu, neznamená, za sa to na vás nalepí ! Příroda je tu od teho, abychom ju milovali a denně sa z ní radovali. Kdo je zalezlý doma jak jezevec a vyleze eném, když sa má utírat nádobí či cosi iného doma pomoct, tož se pak kolikrát nestačí divit co kde chytne. Je třeba sa otužovat a s veselú náladů nakazit radosťů každého, keho venku potkáte.

Tož sa mějte děcka a buďte zdravé a usměvavé.

Mám vás všecky rád

doktor Zbyněk

Zdravotnické zařízení MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

Ambulance pro děti a dorost

Moravský Žižkov,
Velké Bílovice a Podivín

  • MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.
  • B.Němcové 622/9, 691 45 Podivín
  • IČ: 27702766
    společnost vedená u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 53200

vytvořil pixelhouse.cz