Ambulance pro děti a dorost

Moravský Žižkov, Velké Bílovice a Podivín

zdravotnické zařízení MUDr. Zbyněk Mucha s.r.o.

ORDINACE RANNÍHO SLUNCE,
LÉČÍ LÁSKOU A ÚSMĚVEM

Tisk

Homeopatie

Zdravím všechny přátele a příznivce homeopatie. Při pohledu z okna za ranního kuropění místního ptactva - převážně špačků, kteří padají smíchy za zvuků "střelby " z plynových děl ve vinohradech - by člověk mohl odtušit, že je zde konečně slibovaný sychravý podzim. Po poledni, kdy nabude na intenzitě sluneční svit a krátký rukáv obnaží paži, je nabíledni, že i v půlce října tu máme babí léto. V tomto zmatku ani virus netuší, zda má nebo nemá šanci, ale za pokus to stojí. A tak se občas vyskytne teplota, která se žene nahoru ale současně alibisticky třepe človíčka zimou. Co s tím ? Tož pár podzimních rad:

Horečka s třesavkou a zimnicí, která vzniká při prudkých výkyvech teplot bere do zaječích při podání Aconitum 15 CH.

Belladonna 15 CH pomůže, když už teplotou rudne tvář a tělo se výrazně potí . 

Teplotu do 38 st.C si vychutnávejme - odvděčí se nám tvorbou protilátek a prožene vira záškodníka. Připijte si při tom na zdraví lipovým čajem nebo černým bezem. 

Laryngitidu poškádlete Spongií tostou 15 CH, urputný kašel s lechtáním - drážděním v místech pod "ohryzkem" uctěte Coccusem cacti 15 CH.

Když se nemůžete v kašli zastavit, prubněte Antimonum tartaricum nebo Chamomillu. A jestli Vás při tom začne bolet na hrudi, neváhejte sáhnout po Bryonii albě.

Na kýchání je dobrá Sabadilla, pro rýmu s bublinou či šráky u nosu je vhodná Pulsatilla. Dulcamara pomůže nosu ucpanému.

A co s Oscilococcinem ? Vraťte flašky, za získaný peníz kupte to nejlevnější balení a zároveň investujte do 20 mililitrovéj Bralenkovy lahvičky. Do lahvičky nasypte čtvrtinku tubičky Oscilla, zalijte až téměř po vršek vodú, rozpustěte a následně uchopte plastikovú lahvičku a padesátkrát silně obúchajte o stůl. Co z teho ? Dostanete naprosto funkční homeopatický roztok, který Vám vydrží aj celú zimu (zakalený vylijte a udělejte znovu). Kapte 3 kapky 1- 3 x denně dle koncentrace usoplenců kolem Vás. Kdo má chuť, može do teho kápnút aj kapku slivovice na šmak a lepší trvanlivost, eném to prosím Vás nestavjajte k mobilu či mikrovlnce, to byste pak kapkali oslazenú vodu. Tož nedělajte to za ty prachy, když to pomože ... 

A co další fígle? Po měsíci střídajte Echinaceový sirup nebo kapky s Imunoglukanem a od listopadu do března si dopřejte denně 2 kapky Vigantolu nebo ráz za týdeň oblíbeného rybího tuku.

Když posbíráte eště zelené listí břízy, uděláte moc dobře. Když z něho strčíte dvě hrsti do hrotka, přelijete vařící vodú, necháte spařit a počkáte 10 minut, potem naředíte tak, abyste sa neopařili a strčíte do něho před spaním nohy (při večerníčku), tak sa dožijete teho, že sa Vám uvolní ucpaný nos a poteče z něho jak z rýny. 

Mějte sa pěkně a buďte zdraví - ušetříte za očkování. 

 -----------------

28.listopadu 2012 .

POZOR HLÁŠENÍ - zeměkoule se pootočila do pásma dráždivých, dusivých kašlů s nápinky na zvracení- děcka v noci polykaji hlen zadní rýmy a nezadržitelně kašlou. Užijte ke zdraví  IPECA 15 CH  -  neboli též  IPECACUANHA 15 CH 5x2 granulky denně. Můžete ji připravit v kapkách a kapat i v noci. Neleňte a rýmu i v noci zavlažte Targesinovými kapkami (hnědé kapky do nosu ) - pozor barví ! - už to nevyperete !!!

Nepatříte-li k naší jednotce,vyžadujte v urputnějších případech na svém lékaři  RTG plic - zápal plic nemusí být fonendoskopem slyšet !

kpt.v záloze Dr. Mucha

---------------------------------

17.12.2012

Důvěrné připomenutí

Děcka,

venku sněží, aj prší. Je tam zima, aj břečka, mnozí z vás půjdete dom s mokrým zadkem, botama, o rukavicách ani nemluvím. Eště dřív než tatíček odpášú řemeň a mamička najdú vařaju, strčte si do pusének Aconitum 15 CH a Dulcamaru 9 CH-od každého 2 kuličky. Při Večerníčku strčte nohy do lavóra s horkú vodú a březovým listím. Popíjajte čaj se skořicú nebo hřebíčkem. Svařák vám asi nedajú. Otužování na čerstvém luftu je lepší než čučat do počítača.

Su při vás - váš dochtor.

-----------------------------------------

6.2.2013

Sodoma Gomora!

Člověk vytáhne na týden paty z baráku a pak se nestačí divit - v revíru je škodná. Viróza si tu dělá co chce, teploty lítají hore a dole a nemíní zmizet. Vyhrňme si rukávy a dime na to. Třesavku a zimnicu si bere na starost Aconitum, rudé tváře s potěním zvládne Belladonna. Když ne, tak ji pomože Spongia tosta, bolest celého těla patří Eupatoriu. K tomu lipový čaj co do Vás vleze a živočišné uhlé 3x denně , aby bylo jasné ,že to myslíme vážně. Nemusíte jest , ale pijte a přidajte si silného vývaru aj dva taléřky. Ráno a večer vyždímejte pomeranč a dejte si na zdraví. V horečce uřežte citrón a potřete si dlaně, šlapky a kožu pod pupkem a když si připlácnete tvaroh na tělo v oblasti jater denně aspoň na půl hodiny, tak sa chřipka može zbláznit. Dunivý kašel - Antimonum tertarikum, dráždivý co šponuje na zvracení - Ipeca, suchý noční Drosera , ten,co vás šimrá pod krkem při každém nádechu - Coccus cacti.  A kdyby si to z Vás dělalo srandu, tož sa stavte.

A zítra vás chcu vidět zdravých !       ZM

--------------------------------

1.7.2013

Děcka - a fčíl fšeci ven! Na slunko, do lesa, k vodě.

Tým, co majů po vysvědčení zadky modré to asi říkat netřeba, ti majů beztak fantazije dost a prožďúrajú kde co. Akorát dobrá rada – neberte sirky do stohu, tým sa vám v hlavě nerozsvítí. A rada pro ty co majů po vysvědčení na hlavách vlasy splihlé od pochvalného hlazení – odevzdajte na prázdniny počítač stařečkovi, ať si sami lámú hlavu k čemu to može být dobré a nezdržujte sa mezi čtyřmi stěnami .

Léto je k tomu, abyste chytli bronz, nabrali do sebja vitamínů a v záři nevypadali růžoví jak soudruzi z eNDéeR na pláži u Baltu.

A vy, co už ste v pubertě a nutně potřebuje mět svale, neotálajte v posilovni, kde si možete činků přiskřípnút palec-ale motyku přes rameno a hybaj do vinohradu. A když na to budete dvá(aby to k něčemu bylo) tož je dobré, aby děvčica šla z druhé strany řádka. Když půjdete spolem tak sa dohrabete tak ke čtvrtej hlavě. A zpívat ! - zvětší sa tým hrudník, vylepšá plíca a plaší to špačky.

Důvěrná zpráva pro ty, co zalezů do lesa: klíšťata nehodlajů útočit, jak sa prezentuje v reklamě, na to sů dost líné, ale budů jako obvykle „pršat" ze stromů důle. A nepomože ani převlečení za Karkulku nebo jiného Miki Mauza, z teho a za draho propíchaných zadků majů akorát srandu. Co jich naštve je pořádný repelent a eště když jich zakůslých vytočíte proti směru hodinovývh ručiček jak za stara skauti. Potem kožu potřite jodovů tinktůrů a dajte si po 3 dni Ledum palustre 30 CH – 2 kuličky denně a pak eště další 3 týdně 2 kuličky každů sobotu.

Vy, co túžíte mět na hlavách hrče od dlažebních kostek nebo pendreků a jedete si to užit do Egypta, Turecka či jiného arabského světa mějte po kapsách Arniku, na blití Veratrum album a proti průjmu mimo slivovice aj Arsenocum Album – dobré sú 15 CH. Spálené záda večer potřite třezalkovým olejem a pod škraňu strčte Hypericum perforatum nebo Causticum 5 CH .

Horečka a angína v horkém létě chce Gelsemium (pomože aj při úpalu), Belladonnu nebo Mercurius solubilis.

Tým tvorom, co roňá slzy za zimů a choďá na zimák bruslit nebo co si púšťajů klímu kam vlezů a pak majů zteho teploty a bolesti v krku je dobré Aconitum.

Zakysané očiska léčí Euphrasia, alergicků rýmu s pčikáním Sabadila 15 CH a Histamin 5 CH , astmatický dech Blata orientalis nebo Ammonum carbonicum.

A když pojedete k mořu – kapky do nosa netřeba - slanéj vody je tam dost. Vemte slivovicu nebo Alpu kdyby vás chytly ušiska, něco na odřené kolena a živočišné uhlé (to dokáže zázraky).

Jezte chleba se sádlem a cibulů (Ramu nežerů ani mravenci), melouny a všechno co kolem roste na poli a v sadě, pijte vodu ze studánek. Choďte bosky, nebojte sa pomáhat při sušení sena a iných bohulibých činnosťách, poslůchajte můdřejších, sjížďajte řeky, lezte po horách a hlavně sa vraťte plní zážitků, ať je o čem vyprávjat. Naberte zdraví a sil, ať vás v zimě moc nevidím.

Mějte se moc pěkně a užijte si to. Mám Vás fšecky moc rád .

Vaš doktor .

----------------------------

 12.11.2013

Tož tak děcka, burčáky máme za sebú, kdo nepil - udělal chybu, kdo nepúšťal draky a nepekl zemáky na poli - neví, co je život. Vědátoři si lámú hlavy, kde sa tu vzal černý kašel, dyž sú všichni očkovaní. Kde asi ti soudruzi z eN Dé eR udělali chybu - v září mrznem a v listopadě sa možeme opalovat v trenkách. Kdosi či cosi si z nás dělá srandu .... Ale tož k věci: na prudké změny počasí kdy ráno vylezete v kraťasách a dom ze školy dondete s rampouchem u nosu, je dobré mět po kapsách Aconitum 5 CH. Sú včil tací, co majú u nosa šráky zelenkavé rýmy nebo bubliny-tým pomože Pulsatilla 15 CH. Dusivý hluboký kašel zaleze po Antimonu tartaricum 15 CH  a  na noc si  k temu natřite hrudníky máslem, přilepte naň papírový obrúsek, zakapte Alpú a zafačujte -jo a loknite si aj Slezového čaju s máslem a medem. Štěkavý kašel chce Spongiu tostu 15 CH , dávivý se zvracením Ignatiu 15 CH, Droseru 15 CH nebo Nux Vomicu 30 CH. Sú aj vysoké teploty, tož na ty dajte Ferrum Phosphoricum 15 CH a Belladonnu 30 CH. A ten černý kašel zažeňte Mercuriem cyanatem 15 CH.

Pijte šípkový čaj, vy co ho nemáte, utěkajte eště včíl na mezu a trhajte jak o dušu. Podzim a zima chcú neco na zahřátí - sypte si do čaja skořicu, zázvor nebo hřebíček, slivovicu nechte stařečkovi. Jezte ořechy, sezam, dyňové jádra, uzenáča nebo si zavdejte rybního tuku. Nenechte sa zmást hamburgrem - pes po něm neštěkne - byl by tlustý a zesláblý, vemte si brambory s kyškú a osmaženú cibulkú. Když budete jest zdravě po selsku a létat po venku dobře oblečení, možete na černý kašel zapomenút. Budete mět čisté hlavy a zdravý rozum a možná aj chuť do učení.

Buďte zdraví a kdyby neco, tož sa ozvite .

--------------------------------------------

4.1.2014

Tož tak děcka,vitajte v novém roce,

prázdniny fuč, o sněhu sa nám akorát zdálo, ale Ježíšek byl pravda bohatý – néé? Dajte si posledního postadventního punča a odpočatí plní energie hurá do školy,ať je v důchodě na co vzpomínat. Ti kamzíci, co hodlajú hned zkraja o přestávkách létat po chodbách jak urvaní z řeťaza a padat na schodách, nech nosá po kapsách Arnicu 5 CH. Ostatní ukáznění, ale snadno zasoplení – lízajte 2 x denně Oscilococcinum a po ránu si do pusének kapnite Vigantólu, ať sa do vysvědčení držíte. Kdyby Vás nedaj Bože našel kašel co lechtá v krku, svěřte ho Rumexu 15 CH. Kašel s bolesťú na hrudi sa zaséj nesnášá s  Bryoniu albů 15 CH, na štekavý je pes Spongia tosta 15 CH a na ten dunivý vemte Chamomillu 15 CH. Ti co sú hned z nervama hyn a ráno před písemkú majú bolení bříška a taký divný nápad, že sa snád do tej školy ani neoplatí chodit, tož ti nech si dajú třicítku Gelsémia. A estli sa vám při psaní tak třepe ruka, že po sobě nepřečtete ani ten tahák, tož si dajte rači Argentum nitricum – též 30 CH. Sú aj tací, co jim na školních výsledkách záleží, ale majú špatnú paměť – doporučuju vymetat sklepy eném v pátek a sobotu, pravidelně se venčit na čerstvém vzduchu a pojídat mimo zdravú stravu aj ESPRICO- 2 tobolky denně.

Nezapomeňte, že zimě vládnú ořechy, jadérka a čaje se zázvorem, skořicú nebo hřebíčkem – je po tem pěkný dech a netřepete sa zimů jak ratlíci, když máte devčici vysvětlit, proč byste sa měli právě vy dva mět rádi.

Mějte sa pěkně, nenechte si zmrznút nohy, až sa zima probudí ze sna – to je základ všeckého dobrého - přeju vám všeckým hodně sněha a radovánek na ledě, po celý rok hodně lásky a Božího požehnáňá, pěkné známky, hodně srandy ve škole aj inde a hlavně- buďte fit. Mám Vás moc rád a ne eném ty, co choďá eném po preventivních prohlídkách.

Váš doktor.

ZM

--------------------------------------------------------------------------------------

14.srpna 2014

Tož tak děcka, jedeme s kopca, řádí nám tu černý kašel a nehledí na to či ste očkovaní nebo né. Dokonce nekeří to chytnů aj z očkování (dva poslední případy) a končá v nemocnici.Jak říká doktorka Eleková-dělá si to co chce . Nic se nebojte, dá sa to zvládnůt. Jak začnete kašlat a nemožete sa zastavit, dajte si Corralium rubrum 15 CH 5x2 kuličky  (pro nekeho dobrá aj třicítka ) a doběhněte sem, nasvítíme vás tu plasmů, nalijeme čajem ze slezovej růže až do úplného uzdravení. Jinak žijte prázdninama, ešte je co vymýšlat (nekuřte ve stohu, je to blbost, škodí to zdraví a možete mět z teho aj ožehnutý zadek)

ZM

--------------------------------------------------------------------------------------

září 2014

Děcka, prázdniny fuč a škola volá.

Tak hybaj do lavic. Jediný kemu možete věřit, že je to fakt dobré je Pán Bůh co nás a všecko dokola stvořil a jedině on ví, co z nás chce mět. Tak se temu nebraňte a berte to s úsměvem na rtu. Každé „příkoří“ berte jako zkůšku, kerá je tu pro vaše zocelení a o každů radost sa podělte s rodičama, starečkem, stařenků a Pánem Bohem. Kdo si zachová dobrů náladu aj smysl pro srandu až do konca, ten sa nesloží. A až si na konci roku půjdete pro výzo a potřepete si ruků s panem učitelem, možete stát rovně a upřímně do očí mu řéct jak to říkal Jan Antonín Baťa - „Já pán, Ty pán." Kdo je z křemeňa, ten sa v životě nerozmaže jak blato.

Držím vám všeckým palce a abyste nechyběli hned z kraja, dajte si včil každý den 3 kapky Oscilococcina až do konce října – něco nám tu lozí v revíru. (1/3 tobolky do bralenky, zalit vodú, rozpustit, přidat kapku slivovice, aby sa to hned nezkazilo, 50x obúchat a je to).

 

Má vás rád -   váš doktor.

------------------------------------------------------------

 

Leden 2015

Děcka, do nového roku hodně Božího požehnáňá, mějte sa rádi a nervite sa s nikým, když to nebude nevyhnutelně nutné. Sú z teho eném hrče na hlavách a rozhádaná dědina. Sníh sa už objevil,v Němčičkách ho majů celý svah aj s hodnýma instruktorama - berte saně a lyže a běžte ven, ať si užijete srandy. Tý, co se vráťá mokří, vezmů si Aconitum 5 CH a Dulcamaru 15 CH a čaj se skořiců nebo hřebíčkem. Starší 18 let možů v pátek a sobotu aj svařák. Čích rodiče si nepamatujů, že sa též vracali z venku promočení a hodlajů spravit nápravu řemeněm, nech ve slabé chvilce investujů do Arniky nebo Belis perenis 15 CH – na modřiny dobré .

 

V najbližších dňách možeme čekat chřipku, je to už tradica, ta jak Vánoce. Otevřete dveřa – přišla spálit všechno špatné, co zbylo v těle a na duši z minulého roka. Nebojte sa, přivítajte ju lipovým čajem, Belladonnů 30 CH, přidajte ½ tablety živočišného uhlá denně a užívajte si prohřátých svalů aj kostí. Do tří dnů půjde zas o dům dál. Když ne, dajte vědět. V únoru zas dojdů Hemofilové laryngitidy, Hexavakcínu neberte moc vážně, Hemofilus z ní má srandu, noste po kapsách Spongiu tostu 15 Ch a jak začnete štěkat nebo kokrhat, hned si zavdejte aj 5x denně a k temu si cucnite 2x denně kalciového sirupa. V noci též pomože, když na chvilku otevřete okno a nadýchnete sa studeného luftu.

 

Strýc Lazarev z Petrohradu vzkazujů udržat v sobě lásku, dobrosrdečnů náladu a odpúšťat všeckým kolem po celý rok a bude vám fajn. Asi čet Švejka, ten to tak dělal za první války a vyhýbaly sa mu aj kulky, tož snáď vás též nic za celý rok nepotrefí.

Mějte sa krásně, mám vás rád-váš doktor (v nejhorším sa zas ozvu).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Duben 2015

Děcka, Velikonoce za nama, slunka plné nebe a sú tací co blijú a majú řídkú stolicu s hustým běháním, tož snáď to nebude po tých vyšlahaných vajcách. Kdo blije, dá si Veratrum album 15CH nebo Ipecu 15CH, kdo má průjem tak Arsenicum Album 15 CH nebo Antimonum crudum 15 CH a kemu je blbě jak vajco zahlédne, tak ať skusí Lycopodium 5 CH.

 

Kemu sa podaří na první pokus zrudnůt pod slunkem jak indián a v noci sa nemože vlézt do kože, jak se spálený, tož ať sa natře třezalkovým olejem a do puse párkrát zasune Hypericum 15 CH .

 

Sú včil aj teploty nad 39 – nezapomeňte na Belladonnu 30 CH a Ferrum phosporicum 15 CH s lipovým čajem . Kašlavým se záchvatem kašle a pískotem popřejme Sambucus nigra , Blatu orientalis nebo Natrum Sulfuricum – všechno v 15 CH. Zahlenění zkúšajů Sulfur jodatum nebo Hepar sulfur též 15 CH. No a zapite to čajem z Podběla – včil akorát kvete. Hnisání v očách zažene Euphrasia nebo Mercurius solubilis 15 CH , přidajte Ophtalmo septonex mast a vymývání světlíkem lékařským – majú ho v lékárni.

 

A kdybyste tak jak dneskaj Viktorek potřebovali vědět estli poteče krev a v botě bude díra, když sa stúpne schválně na hřebík, tak si vy fakíři zavdejte Ledum palustre 30 CH a Hepar sulfur 15 - obojí 3x2 alespoň 3 dni, nohu potřite Jódovú tinktúrú a do deníčka si zapište, že to fakt funguje. Ti prozíraví a ti míň zvídaví to určitě prubovat nebudú a majú moju pochvalu.

 

Mějte sa pěkně a buďte zdrávi, cvrnkajte kuličky, skákajte panáka, jaro je tu.

 

Myslím na vás a mám vás všecky rád – doktor.

------------------------------------------

květen 2015

 

Děcka, meze osychajú, choďte bosky, má to dobrý vliv na paměť aj myšlení – budú sa Vám ke koncu roka hodit. Dajte temu aspoň kúsek soboty a neděle. A když ukecáte aj mamku s tatíčkem, tož bude aj sranda a navíc – tajná věc – nebudú tak nervačit a mlátit vás po zadku za každé špinavé gatě a budú aj zdravější a spokojenější .

 

Mějte sa pěkně. Je to fakt tutovka.

---------------------------------------------------

 říjen 2015

Děcka průser, máme v revíru škodnú-salmonella sa menuje - kdo kadíte, až sa z vás paří, doběhněte hned sem. Kdo nemože, nechá sa dovézt. U kerého to není tak zlé, tož pocucajte Arsenicum album 30 CH a Rheum officinale 15 CH 3x2 a k temu aj živočišné uhlé.

Babí léto – v Americe Indiánské – barví listí do zlatova, burčák už snáď aj odtékl ale eště su aj tací, co sa předváďajú před děvčicama a létajú venku jak indiáni v trenýrkách s fialovú kožú. Kde sa podíváš drkocú zubama a druhý deň sa podivujú, že pro kašel nespali.Tož tým otužilcom je dobré vzkázat ať neblbnú, štamprla slivovice na noc to nemože zachránit. Když už je to ale doma, dajte si Droseru 30 CH a Coccus cacti 15 CH. Když to ve vás hrčí jak ve starém hrncu a při každém nadechnutí kašlete, dajte si Antimonum tartaricum 15 CH .

Včil sú hitem aj zalojdané očiska – kupte kapky ze Světlíka lékařského a Euphrasiu 15 CH. Oscilococcinum udělajte v kapkách a kapte až do konca roka 2x denně. Od listopadu kapte do konca března Vigantol 2 kapky denně nebo aj iné déčko co seženete.

Děcka .. a jabka! – chce to vitamín cé – tož berte čerstvé za stroma, šak nám ich letos Pán Bůh nadělil! Kdo má rozum nosí po kapsách dýňové jádra, lúská ořechy a pije čaj s hřebíčkem, skořiců nebo zázvorem.

A eště vám mosím povědět o bolavém břůšku – netýká sa to teho, kdo jí zdravý špek, chleba se sádlem a cibulů a jim podobné dobroty podzimního období. Kdo sa nacpe syrových ryb, suši, hamburgerů a kuřat přežraných hormónama a je mu blbě, tož nech poslechne rady babičky Halamičkovej z Rožnova, která zní –dát jednu polévkovú lžicu krásného kvítka Lnice květel s jednů tabletů sacharínu do čtrvtlitráčka, přelít vřelů vodů a nechat 9 minut stát. Potem přecedit a během dňa vypit. Druhého dňa to zopakujte a bude fajn.

Budú dušičky, kdy by vás ofúkl na hřbitově větr, tož si dajte Aconitum a doma horký čaj a kdyby vám zbyly nějaké chryzantémy,zajdite na Pohansko u Břeclavi. Majů tam pomníček po uschlém stromu republiky aj s vyrytů pamětní desků tých pozůstalých, keří zasadili, ale nezalévali. Tož to tam prosím rozložte a svíčku zapalte na věčnú památku, je to pěkný výlet. A kdo ste už byli párkrát u mořa a eště nebyli na Mikulčicách, tož tam utěkajte, je tam pěkně a eště aj poznáte naše moravské kořeny.

Pěkný výlet, krásný podzim, mějte se fajn.

Mám vás všecky rád.

Váš doktor

-------------------------------------------

6.11.2015

Pozor hlášení

děcka bacha už sa zase blije! Došel k nám na návštěvu Reovirus, blije sa celý deň, tož ho přivítajte řeknite mu ať vám pomože vyblit to, co nedovedete v životě strávit, dajte si 2 loky studené Coca coly ráno aj večer, Mercurius solubilis 15 CH 5x2 a do řiti Motilium čípek. Když na vás druhého dňa dojde teplota kolem osmatřiceti, tak je vyhrané. Kemu sa to nepodaří, nech doběhne.

Za 14 dní je tu advent a tož v nedělu vyrazte do přírody – má být pěkně – omrknite, co by sa hodilo na adventní věnec. Příští týdeň je Martina a budů se péct husy !!! Péři schovajte, v lednu sa bude drat abyste měli na duchnu … pro ty keří nevěďá o co de, tož připomínám, že sa sleze partyja, vypnů sa mobily, dere sa peří a bár co sa při tem projedná. Properů sa vztahy, aj tá blbost s tým letním časem a utuží sa kolektiv na dědině. Kemu zbyde peří doneste sem, rád vykúpím, potřebuju nový polštář, na tem zmuchlancu z mikrovlákna sa nedá spat – předem velký dík. Jo a eště si natlačte zelé, je to zdravé, šak aj Kolumbus to vézl Indiánom až do Ameriky.

Mějte sa pěkně a užijte si pěkných dní.

Myslím na Vás - lékař.

 -----------------------------------------------

leden 2016

Děcka vitajte v novém roce ! Martin už konečně dojél celý nadřítý na bílém koňovi a podla spoždění ho snáď aj chvílama nésl ,tož je na co sa dívat . Ušiska rudnů frajerom,co zavrhujů čepice , krky blednů a hrudníčky sa třepů v rozepnutých bundách cestú ze školy. Co myslíte , že z teho asi tak bude ? Ale abych nekáral hned v lednu , berte do kapes Aconitum 15 CH a jak sa otřepete – vy co sa nestydíte, zobněte si 2 kuličky, a vy co frajeříte šak zalezte za rok a natajňačku, aby vás objekty vašej vášně neviděly, zobnite taky . Uhelné prázdniny sú v nedohlednu – aj tak mnozí topjá plynem , tož nečekajte státních úlev - je lepší být zdravý a střihat vinohrad než sa potit v posteli . Dobrá zpráva pro ty najmenší , už zas obcházajů neštovice ,tož sa možná dočkáte indiánského válecného barvení .K temu je dobré mít u sebja tekztý pudr z lékárni dělaný , Rhus toxicodendron 15 CH ,Belladonnu 30 CH na teplotu a kdyby to hodně svědilo aj Fenistil v kapkách. Nepřeju to nikemu v pusi ani v pipce, ale kdyby sa stalo tak nech mamička přikúpjá aj genciánovú violeť , je to z Hořca dělané a po našemu sa temu říká fialka. No a kdybyste byli jeden velký flek, tak přidajte Mezereum 5 CH 5x2. Sprchovat sa možete s kúpáním chvílu nepočitajte – rybiček sa ve vaně eště nahoníte , šak není všem dňám konec.

Jako každý rok možeme očekávat vzácnú návštěvu – tetičku z východu našu milú Chřipku . Jak nekeho začne bolet celý člověk aj z hlavů hned vyhrabte Eupathorium 15 CH , vemte čaj z lipového květu co ste nasušili a zalehnite. Za škraňu po 3 dny živočisné uhlé a bude vymalované . Tí preventivní horlivci prudlúžá rady z podzima a dotujú sa Oscilem a popíjajú čaj ze šípků – pozor nevařit , zničíte vitamín cé !To roztlučete v hrncu šípky, zalejete teplů vodu z vodovoda , a necháte luhovat do rudé barvy čaja, pak to trochu přihřejete na pitnů teplotu osladíte medem a je to doma. Už 70 stupňů teplá voda ničí céčko !

Obcházá krajem jednodenní blití, tož sa teho nelekajte , Veratrum album 15 CH a dobré.

Jedu včil na lyže , tož sa držte, Myslím na vás všecky.Buďte aspoň týden zdraví .

Váš doktor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Mílí moji ,

vidím, že nám dává zabrat řepka, očiska jak angoráci a sopel k pohledání, koža pod nosem odratá do ruda, že vypadáte jak Čaplin když hrál kdysi diktátora. Tož na taků ferajeřinu je dobré dat si Alium cepa 5 CH a |Poumon histamin či Histamin 30 CH. Na kýchání je vhodné zařadit do jídelníčka Sabadillu 9 CH. No a s ucpaným nosem, co z neho nic neteče udělá pořádek Dulcamara 15 CH. U tých, co sú u teho aj nahluchlí a to né eném jako že neslyšá, když je třeba něco pomoct nebo pro něco doběhnút, tož tam pomože Kalium Muriaticum 15 CH, kde je soplisko žluté a hlava bolí pomože Hepar Sulfur 15 CH a Pyrogenium 5 CH zároveň podané. Sopel co visí pod nosem jak šráky a když sa povede pěkně fúknút udělá bublinu chce Pulsatillu 15 CH a klidně aj 30 CH. No a ti co ho majú jak chemoprén lepkavý, tož ti s povděkem kvitujů Kalium Bichromicum 15 CH .

Bár kdo doběhne, že mamička s tatíčkem sa už nemožú v noci vyspat od teho, jak děcka chrápů s velků madlů, na to je dobré brat Barytu Carbonicu 30 CH 2 gr denně a k temu Agraphis Nutans 9 CH 3x2 – ale dlúho dávané, trpělivost růže přinášá.

Ešťě se aj množí bolesti v krku – děcka, odstátý tvaroh na krk přiložit, ofačujte 2x denně na půl hodiny, pozobkajte Mercurius solubilis nebo Mercurius corrosivus 15 CH, když sú mandle hodně červené a oteklé tak Ailanthus gladulosa 15 CH, když to hodně bolí – píchá, dá sa Phytolaca decandra 15 CH, když na to pomáhá chladný čaj, tak užijte Apis mellifica 15CH a když je krk bledý, dajte Hepar sulfur 15 CH.

Prázdniny sa blížá, mnozí už nevydržíte v koži jak je těsná, nohy by chtěly z lavic ven, to je normální, slunko svítí meze osychajú, tož co tam zavření ve třídě. Ale když se u teho za úplňku aj škrabete v zadku a břúšek bolí kolem pupka, tož to možů být ve vás aj červi. Na ty platí Cina 9 nebo 15 CH, Artemisia, Chamomilla nebo Absinthium. A když k temu vytřepete z prasátka pár korunek a napíšete tetině Podhorné do firmy Naděje o černý ořešák, tož sa budú dít věci ! Uvidíte, co z vás teho vyleze. Omezte kokina, to majú červi aj plísně rádi .

 

 

Tož tak, pro dnešek končím, ať vás moc nezatěžuju, šak sa zasej ozvu, jak na něco dondu. Mějte sa kamarádi a poslúchajte doma aj ve škole – oplatí sa !

 

Váš doktor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Listopad 2016

Zdar děcka, objevil jsem Ameriku. Pozorně čtite.

Kdo je zasněný během vyučováňá, působí plachým dojmem, drží sa dál od druhých (nesmělý), kerý sa blbě vypořádává s rychlosťú a výkonem a k vůli temu nerad sútěží, kerý je tvořivý a citlivý, ale chybí mu sebevědomí a má jak sa říká súcit s druhýma a ochotně jim pomáhá. Nemá zájem o někeré předměty ve škole ( matika), ale zajímá sa o biologiu, náboženství a také ty společenské vědy ( ne drby). Kerý nesnášá hluk, neklid a násilí, má smysl pro spravedlnosť, bojí sa, že ztratí lásku tých co sú kolem a potřebuje stran teho mět jistotu a hodně podpory a ten co aj za bílého dňa vidí andělíčky a s panenků Marijú si večer vykládá a oplývá tým mimosmyslovým vnímáním, tož ten není žádný blbec, ale HSC – jak říkajú Američani Highly Sensitive Child – po našemu Moc citlivé děcko.

Tož estli to na někerého z vás pasuje, tož dojdite na kus řeči, ať vím kolik vás je a něco s tým vymyslíme.

Ve škole vás asi majú za nepozorných rebelů a vám to asi připadá zbytečné valit si do hlavy někeré ty nepotřebné blbosti a eště k temu na čas. Už Jan Ámos Komenský, co odešel z Moravy, aby učil iných říkal, že bez pána Boha to nejde a všeliké kvaltování pro hovado dobré jest. A tož odpoledňa při úkolách si pustite druhú větu z keréjsi z Mozartových synfónií či smyčcový kvartet a uvidíte za čas, jak sa vám to bude lehko učit, aj imunita poleze nahoru.

Další, co vám chcu řéct je to, že tu máme zasej podzim a tož Aconitum do kapes a hybaj na šípky, jak prochladnete, zejde sa. Totkaj vás pár došlo s olezlů pusénků, dlaňama aj šlapkama, budete sa divit ale je to viróza, kerů pomenovali Syndrom pusa, ruka, noha. Tož tej přináleží Mercurius corrosivus, vitamín be, zinkový olej na ty vřídky a klid v posteli. Kemu by sa to dostalo aj do puse, tož ten ať popíjá heřmánek. K temu je dobré nechat si předčítat Gabru a Málinku, lebo smích léčí.

Včil sa aj dost blije, trvá to aj dva dni, dajte si Veratrum album 15CH a Chinu 5 CH, vitamín É aj a zapijte to Lnicú květel (do ¼ hrnka 1 polévkovú lžicu lnice, 1 sacharin, zalét horkú vodú a luhovat 9 minut), za 2 dni bude dobře.

Mějte sa dobře, ozvu sa.

ZaM


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosinec 2016

 

Děcka, blije sa. Berte si Ipecu 5 CH a Veratrum album 15 CH aj 5x denně dvě kuličky. Nejezte nic kyselého ani ostrého a jaternice s jelitama možete akorát ovoňat. Kerému to půjde druhého dňa spodem, tož ten nech si dá Antimonum crudum 15 CH nebo Arsenicum album 15 CH a k temu Enterosgel či živočišné uhlé. A hodně pit černý čaj lebo heřmánek aj oslazený medem, tu už slivovice nepomože. Sú aj tací, co úporně kašlú, tož nech cucajů Ipecu 5 CH a k temu Stictu pulmonáriju 15 CH, može pomoct aj Drosera 30 CH , a keho lechtá ohryzek, ať si dá Coccus cacti 30 CH. Nezapomeňte na slézový čaj – dobrý na suchý kašel.

Tož tak děcka, Pán Bůh nám aj teho sněha dopřál, radujme sa z teho nečučte eném doma, berte sáně, brusle nebo aj igelitky pod zadek a hybaj na vzduch. Doma pak si dopřejte čaju s hřebíčkem, skořicú či zázvorem. Mějte sa rádi, pomáhajte doma,za starečkama na besedu dondite,beztak sa už starajů, kdo im natluče ořechů a vymete pavučiny, vyhlížajte Ježíška a trénujte koledy, ať neuděláte o štědrém dni Moravě haňbu!Pěkné svátky přeju a hodně Božího požehnáňá v novém roce.A buďte zdraví, a jak ne, tož sa stavte, něco zas vymyslíme.Mám vás moc rád. Váš doktor

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

květen 2017

Zdar děcka,

prázdniny na krku, řepka zase v květu a nekeří z vás vypadajú zaséj jak angoráci. Tož pro opáčko: Alium cepa 5CH když rudnú a pálijú očiska a horký sopel dere kožu pod nosem, Sabadilla 9 CH když sa možete ukýchat, Euphrasia 15CH když očiska nesvrbijú ale sú rudé a Apis mellifica 15 CH když do teho všeckého aj oteče tvářička. Tým co sú aj dušní, poslúží Blata orientalis 15 CH, Histamin 30 CH – když nezabere, dajte 5 CH. No ale hlavně odpusťte si dráždivú stravu – žádné ostré klobásky, nic s pepřem, nedaj Bože tak čili! A ti mlsní pozor – aj cukr vynechajte, to značí žádné kokina, žádné čokolády, počkajte až nadělajú z řepky státem dotovanú naftu a až topolové chmýří spláchne búřka.
Objevujú sa spalničky, v televizi vás strašá smrťú, ale optajte se stařečků,který z nich to neměl když byl malý, příroda si dělá co chce a nehledí kdo byl očkovaný, větrom a dešťu sa poručit nedá, to je isté už z dob hlubokého míru, tož když to přijde, požúlajte Belladonnu 30 CH a Mercurius corrosivus 15 CH 3x2, do prvních flekanců by měla byt aj teplota jak při chřipce. Když sem byl malý, maměnka mě dali za hlt peprmintky, do večera sem byl celý strakatý a bylo vyhrané.

Létajte po venku, natrhajte bezového květu a březového lisťá, v zimě sa budú hodit. Kerým nezmrzly, oberú si třešně a mezi tým sa aj něco našprtajte, ať to vysvědčení stojí za to. Mějte sa rádi, nežalujte a nepomlúvajte, ať z vás majú páni kantoři, rodiče aj Pán bůh radost.

Mějte sa pěkně, ať sa daří. Mám vás všecky moc rád. Váš doktor

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

červen 2017

Děcka, letím na poradnu, sestřička je v luftě směr Maroko, tož krátce:

blije sa, bolí u teho hlava jak střep, aj břicho neostává pozadu a jeden by prospal celý deň. Dajte Cocculus indicus 30 CH 3x2 a Eupathorium 15 CH 5x2 a k temu čaj ze Lnice květel – pro pořádek: jednu polévkovú lžicu lnice do čtvrtlitráčka hrnka, k temu 1 sacharín a přelét horkú vodú. Nechte 9 minut luhovat a pak to do sebja během hodiny hrknite. To samé aj zítra a bude dobře.

Tož sa mějte. zAm

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

září 2017

Moji milí,

kromě školy začínajú aj Bílovické hody! Akce veliká, lákadel všude plno. Tož co řéct: opatrně a furt ve střehu - hlavně ti, co majů dělenů stravu- v jedné ruce klobásek a v druhé cukrovú vatu, u starečka kvášák, u dolní starenky Boží milosti a k temu v hrnku trošku burčáku. Tým udělá dobře v batůžku Harmasan (toaletní papír), v jedné kapse Nux Vomica 15 CH a v druhéj živočišné uhlé. Bolavé břůško druhého dňa spraví Lnica květel – psané minule. Kemu sa to nechce hledat tož dát jednu polévkovú lžicu Lnice do čtvrtlitráčka hrnka, přidá tabletu Sacharinu a zaleje horků vodú, po 9 minutách přecedí a vypije. Opakuje sa eště aj druhého dňa.

Ti co vystojá frontu na turecký med a nedej Bože Coca colu, nech počítajú, že se ich budú sdílat s vosama, tých je letos požehnaně, rozumu moc nepobraly a tož sa nedivte že vás aj štípnů. Apis mellifica 15 CH, Ledum 30CH nebo Phytolaca decandra vás z teho dostane.

Kdo sa bude motat blízko kolotoča može dostat ranu, tým , keří se pobijů kvůlivá děvčici (to sa može) alebo dostanů po čuni, že vyrypovali na sóle že Sparta je lepší než Kometa to projede či iné důležité věci, bude pomoženo od modřin Arniků 15 CH. K mání z tychto důvodů je aj Bellis perenis 15 CH .

Zpěváčci, co si laďá hlasivky surovým žlůtkem pančovaným Salmonellů udělá dobře Arsenicum album 15 CH a Antimonum crudum 5 CH obě naráz. Krom vajec sa ztráta hlasu šteluje Arniků 9 CH nebo Ferrem phosphoricem 9 CH.

Noci aj meze sú už chladné, mějte s sebú Aconitum 15 CH.

Přeju pěkné hody.

A ěště něco – půl roka se na vás bude v ordinaci usmívat aj paní doktorka Jana-tož důfám, že nebudete mět očiska eném pro ňu a že aj já sa vám možu podívat do krka.

Mějte se pěkně, ve škole ať vám to všeckým ide a buďte zdraví.

Mám vás rád – doktor Zbyněk

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

únor 2018

Zdar děcka

Vánoce fuč, další před nama, časy sa měňá. Paní doktorka sa přemístila na pár měsíců do špitála, aby to omrkla aj tam, jak sa věci majů. Mám vzkázat, že vás má všecky ráda, ale to neznamená, že sa tam včil všeci pohrnete jak voda o povodni- majú tam málo lůžek a obrázky nerozdávajú.

Zasej došla tetka chřipka a su rád, že ste tak odolní. Všude epidémia, eném u nás vymetené jak o prázdninách. Tož snáď sem to včil nezakřiknul.

Ale šak to znáte-třesavka se zimnicú je Aconitum, na horečky co nic nezebírá dajte Phytolacu decandru 15 CH, Belladonnu 30 CH, a tí co to eště nezažili a bolí jich celý člověk, nech si dajů Eupathorium 15 CH s Arniků devítků aj 5x2 denně. Zkušený k temu pokřůpe ze tři dni aj živočišné uhlé – jedno denně a nezapomene na hrnec lipového čaja.

Estli ste si nevšimli, tož lednické rybníky zamrzly a dá sa. Když na to půjdete bez rukavic, tož na druhý den to, co budete mět na rukách není ekzém, ale omrzliny – promažte třezalkovým olejem nebo Indulónů a pocucajte Hypericum 5 CH. Jinak – stará známá věc – omrzlé zábradlí sa neolizuje a po kapsách neštěrkajů lentilky ale Aconitum 15 CH-jak vám bude zima hned si dajte a doma pak horký čaj se zázvorem, skořiců nebo hřebíčkem (svařák sa pije až jak rodiče uznajů).

Jak sa trošku oteplí a vyrašá kočičky, tož sú dvě možnosti: tí, co jich budů řezat na velikonoční žile tak šikovno, že poteče krev sa předzásobijá Staphiságrijů 15 CH co hojí rány řezné a též Arniků 9 CH pro případ, že by sa to večer hodnotilo řemenem na zadek (též rány řezné, ale z iného zdroja původu). Tí druzí, co z teho posla jara budů kýchat, soplit, mnút si rukama očiska (alergie) sa budů dožadovat Sabadilly 15 CH, Alium cepa 5 CH a Euphrasie 9 CH - šak už znáte.

To, co tu píšu, neznamená, za sa to na vás nalepí ! Příroda je tu od teho, abychom ju milovali a denně sa z ní radovali. Kdo je zalezlý doma jak jezevec a vyleze eném, když sa má utírat nádobí či cosi iného doma pomoct, tož se pak kolikrát nestačí divit co kde chytne. Je třeba sa otužovat a s veselú náladů nakazit radosťů každého, keho venku potkáte.

Tož sa mějte děcka a buďte zdravé a usměvavé.

Mám vás všecky rád

doktor Zbyněk

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

březen 2018

 

Zdar děcka,máte šikovné mamky, chřipka si na nich nepřinde, zvládáte sami, ale pár z vás to schytalo pořádně, tož čujte moju radu – potřebujete dodat železa. Kde sa na to cbodí ?- červená řepa, marhule, ostružiny, borůvky, brusinky, ti co si potrpjá na zelenů tož špenát a brokolicu. Silné hovězí vývary, može být aj stará slépka. Dodržovat pitný režim: školáci polévkovů lžicu Frankovky na noc a vy co sa už o hodách aj v kole vrtíte, možete koštovačku. Né abyste si zvykli, stačí týden! Dajte si aj Echinaceu, chřipka žere aj bílé krvinky. Na játra přiložte tvaroh s cibulů tak na hodinu po 3 dny. A po chřipce Acidum phosphoricum 15CH ráno a na poledňa aspoň 14 dnů pro ty, co z teho budů hodně zdrchaní. Ostatní Ferrum phosphoricum 15CH. Éčko, céčko a béčko vitamín k temu. Řepík popíjat při bolení v krku, lipu na potění. Hodně se sucho kašle, tož si dajte na noc zábal na hrudníček – máslo, ubrúsek pokapaný Alpů, na to kapesníček a zafačovat. Cuprum metalicum 30CH, Bryoniu 30 CH nebo Droseru 30CH a k temu Antimonum tartaricum, Coralium rubnrum nebo Coccus cacti. Na taký kašel je platný aj lipový květ, když ho 3 minuty povaříte.

To sa držte, mám vás rád

doktor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Duben 2019

Děcka je jaro,

snáď sme si aj téj zimy užili. „Březen za kamna vlezem“ je za nama a „duben eště tam budem“ neznamená povolení čučet doma s mobilem v ruce. Venku je pěkně, tož hybaj do přírody, roste podběl, česnek medvědí voní v Břeclavi za nemocniců aj v lese na Mikulčicách – dobré je aspoň ráz do týdňa natřít chleba sádlem a naklást na něho listí z česneka. Odhlení a posílí. Čaj z podběla je dobrý na jarní kašel.

Ti šťastní, co jich navštívily plané neštovice a majú to za sebů, možů ostatním doporučit Rhus toxicodendron 15 CH 5x2 a Fenistilové kapky-aby to tak nesvědilo a potírat pupínky tekutým pudrem. Když se to objeví aj v pusi, natřete to genciánků a kdyby teho bylo hodně a vypadali ste jak dalmatíni či Čerokiové na válečnej stezce, dajte si aj Mezereum 5 CH 5x2. Jarní únava chce čerstvý vzduch, případně Acidum phosphoricum 15 CH 2-2-0 (na noc si nedávajte, nespali byste).

Blížá sa maturity, keří už stojíte na prahu dospělosti a strach z písemek vám nedá spat ani doháňat v učení, co ste po ty roky zmeškali, místo nahlédáním do učebnic, stážama na diskotékách i iných důležitých akcách (včil je vám jasné, že to byla blbost), dajte si Gelsemium 30 CH denně. Do aromalampy trochu rozmarýnového oleja a nezúfajte, Pán Bůh aj profesóři vijá, že ve vás po ty roky aj něco chytrého ostalo a chce vylézt ven. V deň zkůšek si možete líznůt aj dvoustovku Gelsemia.

Pár z vás už tu bylo se sípavým kašlem, tož eném pro ty, co zapomněli, radím Blatu 15 CH, kýchavá rýma chce Sabadilu 15 CH , pálivé očiska Alium cepa 5 CH, ucpaný nos Dulcamaru 15 CH , zalehnutí v ušách řeší Kalium Muriaticum 15 CH.

 

Šlágrem sezóny je banánová terapia bradavic. Donéslo sa ně to jako babská rada až z Břeclavi. Ustřihne sa banánová šlupka a vnitřní stranů přiloží na bradavicu, přelepí náplasťů a nechá se po celů noc, opakuje sa to aspoň týdeň. Tož prubnite, třeba sa zadaří aj vám.

Užívajte jara. Mějte sa rádi.

                                                                                                          Doktor Zbyněk

 ---------------------------------------

 

Zdar děcka,

co nám prodali krtečka číňanom, tož sa to tu sype, včil aj jakýsi koronavirus. Všichni šílá, někeří zvědaví - co nevěřá svojim ušiskám - si to létajů ověřit do indočíny, či je to pravda a pak nám to tu vozá. Tož co s tým. Zdravý rozum velí vitamín Cé každé ráno, k temu 3x denně Osciloccocinum - udělajte v kapkách. Nesedajte u zavirovaných počítačů a hybaj na vzduch stříhat vinohrady – užitečná práca a prokysličený mozek. Nelezte na karnevaly – basa je už stejně pochovaná, fašaňk za nama o půstu sa také ptákoviny nemajů provozovat. Kemu zbylo od zimy, tož si dá aj kysané zelé. Silné vývary z hovězího nebo slépky s mrkvů, petrželů a celerem, do teho česneku a o svačině chleba se sádlem, navrch cibulu a trošku soli – prostě zdravů selsků stravu. Místo kokin lízajte med. Jak vás otřepe zima, vemte Aconitum 15 CH a jak sa ukáže kašel tož doběhnite – je teho víc druhů a kdo si není po tých rokách eště jistý tak ať při výběru kuliček nestřílá od boka. Nevím-možná pomože -v březnu na protest vyvěsit tibetsků vlajku.

Lidi choďá s bradavicama – dobré je včil Abrotanum 5 CH 3x2. Slunka přibývá a može sa stat, že sa ukáže svědivá vyrážka – solární ekzém – dajte si Hypericum 5 CH 3x2 a Histamin 30CH 1x denně. Ti co sa vrátili z hor se zalehlýma ušiskama a nemajů na nich přirostlý mobil, tož si dajú Kalium muriaticum 15 CH 3x2. Mosím zaklepat, že sa letos chřipka u nás moc neohřála, sem tam sa něco ukáže, tož keho začne bolet hlava a je nesvůj, ať nezapomene na Eupathorium 15 CH aj 5x2 , lipový čaj, céčko , béčko a pod duchnu.

Mějte sa pěkně, nepodléhajte modním trendom s koronavirem a ať vám všeckým jarní slunko osvítí hlavu aj dušu.

 

Váš doktor.

---------------------------------------

březen 2020 

 Děcka pozor – hlášení !

 

Donéslo sa mě, že kamarádi z Indie, Číny aj Brna vzkazujú, že je včil kvúlivá temu koronaviru dobré cucat preventivně Gelsemium 30 CH 2 granulky denně tak týden.

 

Keho při kašli bude bolet na hrudi a hlava, dá si Bryoniu 30 CH, a keho spíš budú bolet kosti, tak ať sáhne po Eupathoriu.

 

Kdo má z teho větr a strachem nespí, dá si namísto Gelsemia Arsenicum album 30 CH.

 

Tož sa mějte a každé ráno úsměv na rtu ! doktor Zbyněk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

září 2020

 

Zdar děcka,

prázdniny fuč a už zase strašá koronavirem. Nekeří z vás začínajú soplit jak máme to chladné počasí. Tož jak vás otřepe zima, dajte si hned do pusénky Aconitum 15 CH. Bár koho včil bolí svale a hlava. Klúby, je malátný a celý na nic – Eupthorium 15 CH je to potřebuje. Pro ty, co sa radujú, že im nic není, bych doporučil prevntivno Oscilococcinum – udělajte v kapkách, šak už to za ty roky umíte a kapnite si 2x denně po celé babí léto. Tým, co idů prvně do školky pomože Engystol – jedna tabletka denně. A ovoce !!! nezapomeňte na jabka, hrušky, hrozny, trnky. Jak se začnů červenat šípky, tož hned na ně a sušit na zimu. Budete na čerstvém vzduchu a z hlavy sa vám vypařá mobilové blbosti. Nezapomeňte pomáhat při vinobraní, práca šlechtí, utužuje kolektiv a když sa u teho zpívá, tak sa aj ty plíce protáhnů kyslíkem. Kašlavci co kašlů hned jak si lehnů si cucnů Araliu racemózu 15 CH nebo Droseru 30 CH. Ucpaný nos chce Dulcamaru 15 CH , šráky a bubliny u nosa zvládá Pulsatilla 15 CH aj 30 CH. Stalo sa včil, že aj nekeří blili, tož na to je dobrá Ipeca 5 CH a Veratrum Album 15 CH. Děcka, krátí sa den, za chvílu bude podzim a chytré hlavy tam nahoře došly na to, co my na Moravě víme už dávno, že není špatné brat déčko vitamín, aby sa do nás nepustil od číňanů nahúškaný coronavir.

 

Když bude něco špatně, tak sa stavte, mějte sa rádi a s mobilama neblbnite, hlúpne sa po tem.

Doktor Zbyněk

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 


Oznámení

Vážení pacienti, rádi bychom vás upozornili, že z důvodu návaznosti ordinační doby v jednotlivých ambulancích můžeme přijímat poslední pacienty k ošetření nejpozději 15 minut před koncem ordinační doby.

Dále Vás prosíme, nevstupujte s nemocnými dětmi v době poradny, budou ošetřeny po ukončení poradny.

Je nám líto, ale z kapacitních důvodů a pro zachování kvality služeb dočasně nepřijímáme nové pacienty (mimo obvod Podivín,V.Bílovice,M.Žižkov).

Děkujeme za pochopení.